Jetour T2 czy Dashing? Którego SUV-a wybrać w 2026 roku?

porownajchinskieauta.pl
8min2 września 2026
Jetour T2 czy Dashing? Którego SUV-a wybrać w 2026 roku?

Jetour T2 czy Dashing? Którego SUV-a wybrać w 2026 roku?

Jetour T2 i Jetour Dashing mają na masce ten sam znak, ale odpowiadają na inne potrzeby. Dashing jest komfortowym SUV-em na co dzień. T2 jest większy, znacznie mocniejszy i ma napęd na cztery koła. Nie oznacza to jednak, że droższy model będzie lepszy dla każdego. Różnica w cenie może przekroczyć 60 tys. zł, dlatego sprawdzamy, kto rzeczywiście wykorzysta dodatkowe możliwości T2.

Jetour T2 czy Dashing — szybka odpowiedź

Jetour Dashing będzie lepszym wyborem dla większości kierowców szukających SUV-a do miasta i rodzinnych podróży. Jest krótszy, lżejszy, tańszy i łatwiejszy do zaparkowania. Silnik 1.5T obniża cenę zakupu, ale do częstych tras rozsądniejszy będzie Dashing 1.6T.

Jetour T2 warto wybrać, gdy naprawdę wykorzystamy napęd 4x4, 245 KM, większy prześwit i tryby terenowe. To propozycja dla osób jeżdżących po gorszych drogach, wybierających się w góry lub stawiających na aktywny wypoczynek.

Jeśli nie masz pewności, który silnik i model odpowiada Twoim trasom, skorzystaj z naszego Doradcy. Kilka odpowiedzi pomoże porównać dostępne samochody i znaleźć ofertę dopasowaną do budżetu. Skorzystaj z bezpłatnego Doradcy.

Cena: Dashing zaczyna się znacznie niżej

Według oficjalnego cennika Jetour Dashing kosztuje od 112 900 zł za wersję 1.5T oraz od 129 900 zł za 1.6T. Jednocześnie importer prezentuje okresową ofertę na ograniczoną pulę samochodów z roku produkcji 2025, w której ceny zaczynają się odpowiednio od 109 900 i 124 900 zł. Jetour T2 z silnikiem 2.0T, automatyczną skrzynią i napędem 4x4 został wyceniony od 174 900 zł.

Przy cenach promocyjnych Dashing 1.5T jest zatem tańszy od T2 o 65 tys. zł, a odmiana 1.6T — o 50 tys. zł. To wystarczająco duża kwota, aby przed zakupem uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy napęd na cztery koła i terenowe rozwiązania będą regularnie wykorzystywane.

Importer oferuje okresowo m.in. kredyt 50/50, kredyt w trzech ratach oraz leasing. Warto porównywać całkowity koszt finansowania, a nie wyłącznie wysokość raty. Podane ceny i promocje zostały sprawdzone 1 września 2026 roku. Dostępność egzemplarzy, rabaty i warunki finansowania mogą zmieniać się u poszczególnych dealerów.

Dashing lepiej pasuje do miasta

Dashing ma 4590 mm długości, 1900 mm szerokości i 1685 mm wysokości. T2 mierzy 4785, 2006 i 1880 mm. Różnica 195 mm długości jest zauważalna podczas parkowania, ale jeszcze ważniejsza może być szerokość T2. Wąskie miejsca i podziemne garaże będą wymagały większej uwagi.

Dashing w codziennym użytkowaniu przypomina klasycznego rodzinnego crossovera. T2 daje wyższą pozycję za kierownicą, lecz jego gabaryty są ceną za przestrzeń i wyprawowy charakter. Jeżeli samochód ma głównie dojeżdżać do pracy, wozić dzieci i poruszać się po asfalcie, Dashing będzie praktyczniejszy.

Silniki: trzy wyraźnie różne poziomy możliwości

Dashing występuje w Polsce z dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi. Jednostka 1.5T rozwija 147 KM i 230 Nm, współpracuje z sześciobiegową skrzynią dwusprzęgłową i napędza przednie koła. Wersja 1.6T oferuje 190 KM oraz 290 Nm, a moc przekazuje siedmiobiegowa przekładnia dwusprzęgłowa. Również tutaj napęd trafia na przednią oś.

Podstawowy silnik wystarczy do spokojnej jazdy. Przy częstych wyjazdach autostradowych i pełnym obciążeniu dodatkowe 43 KM oraz 60 Nm w odmianie 1.6T będą jednak odczuwalne. Mocniejsza wersja oferuje też bogatszy zestaw systemów wsparcia, dlatego uważamy ją za najbardziej uniwersalną.

Jetour T2 korzysta z silnika 2.0T o mocy 245 KM i momencie 375 Nm. Standardem są siedmiobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa oraz automatycznie dołączany napęd Real Time 4WD. Zapas mocy przydaje się na asfalcie, luźnej nawierzchni i stromych podjazdach.

Warto przy tym uważać na oferty spoza oficjalnej polskiej gamy importera. Spotykany w internecie Jetour T2 i-DM jest hybrydą plug-in i ma inną specyfikację. W tym porównaniu opisujemy benzynowego T2 2.0T oferowanego przez oficjalną sieć Jetour w Polsce.

Zużycie paliwa: większy nie znaczy oszczędniejszy

W polskich cennikach producent podaje średnie zużycie paliwa: 10,3 l/100 km dla Dashinga 1.5T, 11,2 l/100 km dla 1.6T i 11,5 l/100 km dla T2. Rzeczywisty wynik zależy od warunków oraz stylu jazdy, więc wartości te są jedynie punktem odniesienia. W przypadku T2 wpływ na spalanie mają masa, napęd 4x4 i mało opływowy kształt nadwozia. Przy dużych przebiegach warto odbyć jazdę próbną na znanej trasie i uwzględnić paliwo w całkowitym koszcie użytkowania.

Przestrzeń i komfort w podróży

Oba samochody są pięcioosobowe. Dashing ma rozstaw osi 2720 mm, a T2 — 2800 mm. Większe nadwozie T2 daje przestronniejsze wrażenie, wyższą pozycję siedzenia oraz więcej swobody podczas pakowania. Pomagają w tym uchwyty i gniazdo 12 V w bagażniku.

Dashing nadal jest pełnowartościowym SUV-em dla rodziny 2+2. Jego tylna kanapa ma dzielone i regulowane oparcie. Przed zakupem warto sprawdzić bagażnik z własnym wózkiem lub walizkami, bo sama pojemność w litrach nie pokazuje ustawności przestrzeni. Dashing otrzymuje m.in. elektrycznie sterowane, podgrzewane i wentylowane przednie fotele, panoramiczny dach oraz elektryczną klapę. T2 dokłada podgrzewanie tylnej kanapy, kierownicy i przedniej szyby oraz wielowarstwowe szyby z przodu. Na długich trasach te elementy mogą być ważniejsze niż efektowny ekran.

Napęd 4x4 i jazda poza asfaltem

To obszar, w którym T2 zdecydowanie odjeżdża Dashingowi. Dashing ma przedni napęd i prześwit 160 mm. Poradzi sobie na utwardzonej drodze do domku lub na ośnieżonej ulicy z odpowiednimi oponami, ale nie jest pomyślany jako samochód terenowy.

T2 ma automatyczny napęd 4x4, prześwit 183 mm oraz tryby przeznaczone m.in. do jazdy po śniegu, luźnym podłożu i kamieniach. Dostępne są także asystent zjazdu, tryb pełzania, ekran z informacjami terenowymi i czujniki brodzenia. Takie wyposażenie daje większy margines bezpieczeństwa na błotnistej drodze, stromym podjeździe czy zimowym wyjeździe w góry. T2 nie jest jednak bezkompromisową terenówką na ramie. To SUV z samonośnym nadwoziem łączący codzienną jazdę z możliwością zjechania z asfaltu. Jego główną zaletą będzie pewność na gorszych drogach, a nie pokonywanie ekstremalnych przeszkód.

Wyposażenie i systemy bezpieczeństwa

Dashing już w wersji 1.5T oferuje m.in. reflektory LED, panoramiczny dach, kamerę cofania, elektryczną klapę bagażnika, 12,8-calowy ekran, Apple CarPlay i Android Auto oraz indukcyjne ładowanie telefonu. Odmiana 1.6T otrzymuje większy ekran 15,6 cala, kamerę 540°, adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola, system awaryjnego hamowania i ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu. To kolejny argument za dopłatą do mocniejszej wersji.

T2 występuje w jednej bogato wyposażonej konfiguracji. Ma ekran 15,6 cala z procesorem Qualcomm Snapdragon 8155, cyfrowe zegary 10,25 cala, nagłośnienie Sony z 12 głośnikami, kamerę 540°, adaptacyjny tempomat oraz rozbudowany pakiet systemów wspomagających. Konstrukcja wykorzystuje według producenta do 80 proc. stali o wysokiej wytrzymałości.

Oba modele są objęte gwarancją na 7 lat lub 150 tys. km. Przed podpisaniem umowy warto poprosić dealera o aktualne warunki gwarancji, listę elementów objętych ochroną oraz harmonogram i ceny obowiązkowych przeglądów.

Który Jetour będzie dla Ciebie?

Wybierz Dashinga 1.5T, jeżeli najważniejsza jest możliwie niska cena, jeździsz spokojnie i większość tras pokonujesz w mieście lub jego okolicach. To wariant dla kierowcy, który chce bogato wyposażonego SUV-a, ale nie potrzebuje wysokich osiągów ani napędu 4x4.

Wybierz Dashinga 1.6T, jeśli często podróżujesz z rodziną, wyjeżdżasz w trasę i cenisz większy zapas mocy oraz pełniejszy pakiet systemów wspomagających. Dla większości kupujących będzie to najlepszy kompromis w całym porównaniu.

Wybierz T2, jeśli regularnie jeździsz po gorszych drogach, zimą odwiedzasz góry lub potrzebujesz samochodu do aktywnego wypoczynku. Dopłata ma sens, gdy wykorzystasz 4x4, wyższy prześwit i 245-konny silnik. Jeśli decyduje głównie stylistyka, policz wcześniej koszty przy swoim przebiegu.

Jetour T2 czy Dashing — werdykt

Jetour Dashing i T2 nie są bezpośrednimi rywalami tylko dlatego, że stoją w jednym salonie. Dashing to rozsądniejszy samochód do codziennego użytkowania, a wersja 1.6T najlepiej łączy osiągi, wyposażenie i cenę. T2 kupuje się dla dodatkowych możliwości: napędu 4x4, większej przestrzeni, mocnego silnika i swobody poza równym asfaltem.

Naszym wyborem dla większości kierowców jest Jetour Dashing 1.6T. T2 wygrywa natomiast w jasno określonym scenariuszu — gdy samochód ma nie tylko wyglądać terenowo, ale faktycznie regularnie docierać tam, gdzie przedni napęd Dashinga może być ograniczeniem.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Jetour Dashing jest lepszy do miasta niż T2?

Tak. Dashing jest krótszy o 195 mm, węższy o 106 mm i znacznie niższy. Łatwiej zmieścić go na typowym miejscu parkingowym, a przedni napęd w zupełności wystarcza do codziennej jazdy po asfalcie.

Czy Jetour T2 ma napęd 4x4?

Tak. Oficjalnie oferowany w Polsce benzynowy T2 2.0T ma automatycznie dołączany napęd Real Time 4WD, tryby jazdy terenowej, asystenta zjazdu oraz tryb pełzania.

Który silnik Jetoura Dashing wybrać?

Wersja 1.5T będzie odpowiednia do spokojnej jazdy i przy ograniczonym budżecie. Do częstych tras i rodzinnego użytkowania rekomendujemy 1.6T, ponieważ oferuje 190 KM, 290 Nm oraz bogatszy pakiet systemów wsparcia kierowcy.

Czy Jetour T2 i Dashing są hybrydami?

Nie. Modele opisane w tym artykule mają klasyczne, turbodoładowane silniki benzynowe. T2 i-DM spotykany w innych ofertach jest osobną hybrydą plug-in i nie należy mieszać jego parametrów ani ceny z benzynowym T2 z oficjalnej polskiej gamy importera.

Jaką gwarancję mają Jetour T2 i Dashing?

Importer deklaruje 7 lat gwarancji lub 150 tys. km. Szczegółowy zakres ochrony, wymagane przeglądy i ewentualne wyłączenia należy potwierdzić w aktualnych warunkach gwarancji przed zakupem.

Nie wiesz, od czego zacząć wybór auta? Rynek szybko się zmienia, a liczba marek i modeli potrafi przytłoczyć

Zamiast przeglądać dziesiątki ofert i sprzecznych opinii, możesz skorzystać z Twojego Doradcy. To krótka analiza potrzeb, która na podstawie sposobu użytkowania auta, budżetu i oczekiwań zawęża wybór do kilku sensownych opcji. Bez zgadywania. Na podstawie danych i realnych konsekwencji użytkowych.